1) רצוי מאוד לא לעבוד על קובץ המקור שקיבלתם אלא לעשות לו העתק ולעבוד על ההעתק.
2) בטקסט שבתוך הטבלה לא נוגעים !!! הכל דרך Paragraph Style ו Character Style.

3) על מנת להזיז טקסט ימינה / שמאלה יש ללחוץ ב Paragraph Style של הטקסט על Indents and Spacing ואז לשנות ערכים ב Right Indent.
4) על מנת להזיז טקסט למעלה / למטה יש ללחוץ ב Paragraph Style של הטקסט על Advanced Character Formats ואז לשנות ערכים ב Baseline Shift.
5) במידה ורוצים שהטקסט יגיע עד לגבולות התא יש לסמן את כל הטבלה ואז ללכת ל Table -> Cell Options -> Text ואז לשנות ערכים של Cell Insets (שזה הגבולות של התא).
6) על מנת להזיז כניסה / יציאת שבת של כמה ערים יש ללחוץ ב Paragraph Style של הטקסט על Indents and Spacing ואז לשנות ערכים ב Right Indent עד שממקמים את השעה במקום הרצוי. על מנת לצמצם רווחים בין העיר לשעה יש לשנות (אחרי שמיקמנו את השעה במיקום הנכון) את ה Alignment מ Left לאט לאט את כל הערכים (Center , Right וכו') עד שמגיעים ל Full Justify ואז שוב לשנות ערכים ב Right Indent עד שמגיעים לערך הגבוה ביותר לפני שזה מתחרבש (ניתן גם לשים נקודה עשרונית לדוגמה 9.45 ולראות איזה ערך הכי גבוה עד שזה מתחרבש).
7) על מנת להתקין את הסקריפט שקיבלתם יש ללחוץ עליו בלחצן הימני של העכבר ואז "העתק".לפתוח את חלונית ה Scripts מופיע ב (window->Utilities->Scripts) לבחור ב Application->Samples->JavaScript וללחוץ לחיצה בודדת על הסקריפט הראשון (רק לסמן אותו). ללחוץ על החץ הקטן בצד ימין ובתפריט שיפתח ללחוץ על Reveal in Explorer ואז להדביק שם את הקובץ ( במידה ותתבקשו לספק הרשאות מנהל, אשרו זאת).
8) במידה והכנתם לוח שנה חודשי משנה שעברה ואתם רוצים שהלוח הנוכחי יהיה אותו דבר (גודל מיקום הטבלה, Paragraph Style של כל הרכיבים וכו') יש לבצע את השלבים הבאים:
א) לפתוח ב Indesign את 2 הקבצים (גם החדש וגם הישן).
ב) בקובץ החדש לשנות את גודל הדף לגודל של הדף בקובץ הישן.
ג) בקובץ הישן ללכת ל Pages ואז ללחוץ בצד ימין על החץ הקטן שפותח לנו תפריט, לבחור Move Pages לבחור את הדף הראשון של הלוח שנה, ביעד לבחור בראש המסמך וב Move To לבחור את הקובץ החדש וללחוץ על OK.ואז הדף הזה יתווסף לקובץ החדש.
ד) בקובץ החדש להפעיל את הסקריפט שקיבלתם בעת ההזמנה. לבחור "קבל נתונים ע"י דף ראשון" וללחוץ על OK. עכשיו כל הדפים אמורים להיות מסודרים (גודל ומיקום הטבלה והחודשים) לפי הדף הראשון שזה הלוח הקודם. למחוק את הדף הראשון (שזה שייך ללוח הישן).
ה) בחלונית של ה Paragraph Style ללחוץ על החץ הקטן בצד ימין ובתפריט שיתקבל ללחוץ על Load Paragraph Style. לבחור את הקובץ הישן והוא יתן את כל ה Paragraph Style של הקובץ הישן (לסמן מה שאתם צריכים משם) ואז ללחוץ על OK. עכשיו אמור להיות קובץ זהה לקובץ של השנה שעברה.
9) על מנת לפתוח את חלונית הטקסט המותנה יש ללחוץ על Window-> Type & Tables -> Conditional Text
10) במידה ולא מצליחים להוריד את התוכנה מהלינק הישיר, ניתן לנסות להוריד מהלינק הזה.